O Festiwalu

Nejiro to  interdyscyplinarny festiwal poświęconym kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni, której wiodącym tematem jest rysunek oraz animacja japońska. Zainteresowanie tą tematyką w Polsce, nie tylko nie słabnie ale stale zyskuje nowych fanów, wpisując się w młodzieżową popkulturę.  Organizatorem Nejiro jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”, które tworzy Nejiro od 2009 roku . Impreza stale się rozwija, z roku na rok gromadząc coraz większą ilość fanów.

Dziewiąta edycja Nejiro, zabierze nas w samo serce święta Tanabata – tradycyjnego japońskiego festiwalu, stworzonego na cześć mitycznych kochanków.

W tym roku, pragniemy nie tylko odtworzyć japoński festiwal, ale także tchnąć w niego nieco świeżego powiewu i przedstawić w bardziej współczesnym wydaniu. Stanie się to za sprawą naszych festiwalowych idolek, których kreacje zostały stworzone specjalnie na potrzeby Nejiro. Będą one sercem tegorocznego festiwalu, które zabije z całą swoją siłą podczas wyjątkowego koncertu, jaki gwiazdy z zespołu Sankyu dadzą w jego kulminacyjnym momencie.

Dla Japończyków Tanabata to czas, w którym spełniają się życzenia. Mamy nadzieję, że stanie się tym również dla wszystkich, którzy odwiedzą w tym roku Nejiro. Pragniemy, aby uczestniczenie w naszym festiwalu było nie tylko dobrą zabawą, ale także pełnym i unikalnym doświadczeniem kultury Japonii.

Czas:

6-8 lipca 2018

Godzina rozpoczęcia imprezy 14:00 (atrakcje od godziny 15:00)

Program w niedzielę kończy się o godzinie 14:00.

Miejsce:

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin

Bilety:

Cena akredytacji ulega zmianom wg harmonogramu:

39 PLN22 luty22 kwietnia 2018

45 PLN23 kwietnia  23 maja 2018

49 PLN23 maja4 lipca 2018

50 PLN – Akredytacja dostępna na miejscu

Akredytacje jednodniowe:

25 PLN – Piątek
35 PLN – Sobota
20 PLN – Niedziela

ILOŚĆ WEJŚCIÓWEK DOSTĘPNA DO KUPIENIA NA MIEJSCU JEST NIELIMITOWANA!