NASZE ATRAKCJE

Zabierzemy was w magiczną podróż po świecie kultury japońskiej. Dokonamy tego dzięki przynajmniej 13 blokom tematycznym odbywającym się w tym samym czasie! Będzie z czego wybierać! Program na Nejiro 9 to setki godzin wspaniałej zabawy – prelekcji, konkursów, pokazów i dyskusji. Baw się z nami jako uczestnik lub twórca atrakcji w każdej z tych sal:

Sala Widowiskowa – duża sala wykładowa, w której przez niemal cały czas trwania imprezy będzie można zobaczyć niesamowite pokazy, warsztaty i zapierające dech w piersi prelekcje. Odbędzie się w nim Pokaz Strojów Fanowskich (Cosplay) i koncert tematycznie ubranych idolek!

Sala Wyzwań – mniejsza sala wykładowa, w której będą odbywały się niemal wszystkie konkursy od wiedzówek przez screenówki po muzyczne i na jedzeniowych kończąc. Spróbujcie zdobyć dla siebie wartościowe nagrody.

Sala AnimeLogia – grupa zapaleńców prowadząca od lat popularny podcast jest naszym trzonem dla ukazania wszystkich wartości popkultury japońskiej. Manga & Anime for life!

Sala Artystyczna – Mariusz Gosławski, Japońskie Inspiracje. Malarz, poeta, kaligraf. Oficjalnie funkcjonujący jako jeden z ambasadorów kulturalnych Japonii w Polsce. Pokaz shodo end sumi-e oraz japanese body art to nie jedyne perełki w jego repertuarze!

Sala NanoKarrin – Największa grupa dubbingowa w Polsce, zrzeszająca fanów i amatorów podkładania głosu pod zagraniczne produkcje, głównie anime. Wyjaśnią i pokażą na czym to w ogóle polega, a potem w ramach warsztatów sami będziecie mogli spróbować stać aktorem głosowym.

Foto Studio – Chcecie mieć osobistą pamiątkę po Nejiro? Czas zmienić nudne profilowe na facebooku i wykorzystać okazję, żeby uzyskać wysokiej jakości zdjęcie w specjalnie przygotowanej salce z lampami, tłem i profesjonalnym fotografem, oddanym do waszej dyspozycji.

Podwórze – roznosi was energia i chcecie aktywnie spędzić czas chociaż przez chwilę na świeżym powietrzu? Przez cały czas trwania festiwalu będziecie mogli powalczyć między sobą z użyciem bezpiecznej broni piankowej! I to nie tylko imitacjami miecza!

Sala K-pop/J-music – sala poświęcona rozpowszechniającej się coraz bardziej w Polsce kulturze koreańskiej. Oprócz wielu ciekawych prelekcji o muzyce czy modzie będzie można tam wziąć udział w konkursach tematycznych. Do tego nie zabraknie także atrakcji o artystach z Kraju Kwitnącej Wiśni!

Konsolówka –  sala pełna konsol, które przypadną do gustu każdemu maniakowi grania na padzie. Dodatkowo organizowane tam będą turnieje w gry takie jak Tekken czy Naruto Ninja Storm.

Komputerówka – miejsce idealne dla nałogowych graczy. Oprócz wielu turniejów z atrakcyjnymi nagrodami zapraszamy też na wolne granie w popularne gry!

Games Room – jeżeli lubisz gry planszowe, to miejsce idealne dla Ciebie. Ponad 100 różnorodnych tytułów oddajemy do waszej pełnej dyspozycji.

Sala DDR – Dance Dance Revolution – dla wszystkich miłośników skakania do muzyki przygotujemy 4 stanowiska do ciągłego tańczenia. Turniej dla początkujących i zaawansowanych!

UltraStar – To atrakcja, bez której festiwal nie może się obejść. Wpadajcie kiedy tylko zapragniecie pośpiewać – nie ważne czy sami, czy z grupą znajomych. Wszyscy są mile widziani! Mamy ogromny zestaw przeróżnych piosenek oraz 4 mikrofony tylko dla was.  Dodatkowo, oprócz wolnego śpiewania zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju SOLO.