Stoiska na Nejiro

Festiwal Kultury Japońskiej Nejiro nie jest jedynie zlotem fanów mangi i anime, przepełnionym atrakcjami związanymi z Krajem Kwitnącej Wiśni lecz także doskonałym miejscem na zaprezentowanie wszelkiej maści produktów bliskich tematyce naszej imprezy.
Wydarzenie z roku na rok staje się coraz większe, a poprzednią edycję odwiedziło blisko 1000 uczestników. Mając na uwadze, poparty dobrze rokującymi statystykami, fakt że możemy zaoferować potencjalnym partnerom coraz więcej, chcielibyśmy serdecznie zaprosić do współpracy wszystkich zainteresowanych, zarówno stałych bywalców jak i tych, którzy Nejiro chcą odwiedzić po raz pierwszy.
Pamiętajmy jednak że udostępnianie przestrzeni wystawczej warunkowane jest  stosownymi zasadami, z którymi jak najlepiej postaramy się Państwo zapoznać.

Przestrzeń wystawowa:

Większość z naszych stoisk ustawiona jest na korytarzach obiektu, w którym odbywa się festiwal, jednak do dyspozycji oddajemy także specjalną przestrzeń wystawową umieszczoną w sali na parterze budynku, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie głównego wejścia.

Ustawienie stoisk jest ustalane przez Organizatora Festiwalu, jednak każdy wystawca ma dowolność w rozplanowaniu miejsca wewnątrz wyznaczonej przestrzeni. O ile nie zostanie przez niego naruszona wyznaczona granica stoiska. Bardzo często zmiana położenia stoiska skutkuje naruszeniem zasad BHP co stwarza zagrożenie dla uczestników. 

Największe największe przestrzenie wystawowe znajdują tuż przy wejściu głównym więc wszyscy, którzy są zainteresowani wystawieniem dużego stoiska powinni zwracać szczególną uwagę właśnie na miejsca w jego pobliżu.
Wszystkie dostępne przestrzenie wystawowe można dokładnie obejrzeć na załączonych poniżej planach:

Stoiska handlowe:

Cena za każde stoisko handlowe na festiwalu Nejiro uwarunkowana jest ilością ławek jakie organizator na podstawie dokładnych obliczeń przydziela na poszczególne stoisko. Oczywiście wystawca nie jest zobowiązany do wykorzystania wszystkich ławek jakie dostał do dyspozycji, jednakże koszty stoiska nie zostają w żaden sposób zmienione.


Wymiary ławek prezentują się następująco:


Ławka szkolna* o wielkości 1,8m x 0,5m – 100 zł

Ławka szkolna* o wielkość 1,8m x 0,35m** – 100zł

Istnieje również możliwość:

Poszerzenia stoiska w górę – 50 zł za 1 m

*Do każdej ławki dostawiane są 2 krzesła;

** Wykorzystywana jest jedynie w przypadku stoisk na planach oznaczonych kolorem zielonym przez wzgląd na ograniczenia przestrzenne.

Strefa Handmade:

Nejiro jest przyjazne nie tylko dużym wystawcom lecz także wszelkiego rodzaju artystom, którzy szukają miejsca do zaprezentowania swojej unikalnej twórczości większemu gronu odbiorców.

Z myślą o takich osobach postanowiliśmy uruchomić w tym roku specjalną strefę, funkcjonującą na nieco innych zasadach niż te obowiązujące regularnych wystawców. Przedstawiają się one następująco:

– Koszt ławek w strefie handmade jest obniżony o 50%

– Każdy artysta może zgłosić stoisko na nie więcej niż cztery ławki

– Warunkiem ulokowania w strefie handmade jest wystawienie wyłącznie własnych, oryginalnych produktów

– W strefie nie ma gwarancji na otrzymanie od organizatora przedłużacza oraz dostępu do prądu

– Artyści znajdujący się w strefie jak każdy wystawca są zobowiązani do uczestnictwa w obowiązującym na Nejiro 9 systemie obsługi waluty konwentowej, jednakże negocjowany rabat dla organizatora ma w ich przypadku niższy próg

– Umiejscowienie w strefie handmade nie zwalnia z przestrzegania regulaminu wystawców oraz regulaminu imprezy

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich stoisk. Wspólnie sprawmy aby Wasza kreatywność wywoływała radość wśród wszystkich uczestników Nejiro!

System obsługi waluty konwentowej:

Innowacyjny system walutowy jaki wykorzystujemy na Nejiro, jest stosunkowo nowym tworem, który dopiero od niedawna funkcjonuje w środowisku twórców konwentów.

Dostrzegając jego potencjał postanowiliśmy że będzie on idealnym rozwiązaniem, którego wprowadzenia pomoże pozbyć się wszystkich problemów, z jakimi można się spotkać przy standardowym pokrywaniu części kosztów stoiska w barterze, a także będzie ważnym krokiem w kierunku rozwijania naszego festiwalu.


Założenia systemu obsługi waluty konwentowej prezentują się następująco:

1. Waluta konwentowa, którą można zdobyć podczas uczestnictwa we wszystkich konkursach traktowana jest jako normalny środek płatniczy na wszystkich stoiskach podczas festiwalu Nejiro 9.

2. Sklepik konwentowy zostanie całkowicie zlikwidowany, co za tym idzie płatności za stoiska nie mogą zostać pokryte w barterze. Całość będzie zatem przyjmowana w gotówce w formie przelewu na konto Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki “Cytadela Syriusza”

3. Organizator przed zakończeniem festiwalu zwraca wystawcom pieniądze za całą walutę konwentową, która została wydana na ich stoiskach. (Warunkiem jest jednak jej zwrot. Jeśli wystawca zgubi część waluty nie zostaną mu zwrócone za nią pieniądze)

4. Waluta konwentowa na poziomie uczestnik wystawca jest wymieniana jeden do jednego. Jednakże pomiędzy organizatorem, a każdym z wystawców prowadzone będą negocjacje odnośnie rabatów na odkupowaną walutę dla organizatora.

5. Każdy z wystawców przed rozpoczęciem festiwalu otrzyma odpowiednią sumę waluty konwentowej, która służyć będzie do wydawania reszty. Kwota ta zostanie odliczona od końcowego rozliczenia.

Przystąpienie do systemu obsługi waluty konwentowej jest warunkiem koniecznym do spełnienia dla każdego wystawcy, który chce wystawić swoje stoisko na Festiwalu Kultury Japońskiej Nejiro 9.

Regulamin został stworzony w oparciu o informacje ze strony: http://niucon.pl/

Wszystkich zainteresowanych wystawieniem stoiska na Nejiro 9 zapraszamy do kontaktu przez adres mailowy: wystawcy@nejiro.pl
Zachęcamy również do zostania sponsorem Nejiro 9. Więcej informacji pod adresem: wystawcy@nejiro.pl