Konkurs Strojów Fanowskich

Słowo ’’cosplay’’ oznacza tymczasową transformację osoby, zwanej cosplayerem, w najczęściej fikcyjną postać (chociaż zdarzają się także cosplaye realnych osób żyjących współcześnie lub w przeszłości). Podczas zlotów fanów japońskiej popkultury cosplayerzy wcielają się głównie w postaci z anime, mang, oraz gier konsolowych i komputerowych. W celu uzyskania jak największego podobieństwa do wybranego pierwowzoru mogą zastosować bardzo bogaty wachlarz środków, poczynając od uszycia (lub skompletowania) odpowiedniego stroju, poprzez konstrukcję przypisanych danej postaci rekwizytów (np. broni, biżuterii, skrzydeł), adekwatną charakteryzację
(np. makijaż, użycie peruk i soczewek kontaktowych), na imitowaniu mimiki i zachowań postaci kończąc.)

Konkurs Cosplay Nejiro 2018, podczas którego uczestnicy Nejiro 9, staną ze sobą w szranki, będzie jedną z głównych atrakcji scenicznych konwentu. Podczas tego konkursu uczestnicy będą rywalizować między sobą w 4 kategoriach:

1. Najlepszy strój
2. Najlepsza prezentacja solo
3. Najlepsza prezentacja grupa
4. Debiut.

Konkurs Cosplay poprzedzać będzie runda Jury podczas której sędziowie ocenią jakość wykonania strojów oraz podobieństwo względem obrazu referencyjnego tzw. refki.

Do konkursu w kategoriach „prezentacja” dopuszczane będą stroje kupcze, a oceniana będzie przedewszystkim kreatywnośc na scenie.

Nowością na naszym konwencie będzie kategoria konkursu Debiut dla osób, które po raz pierwszy będą prezentować się na scenie!

Mamy nadzieję że ten właśnie sposób uda nam się wyjść naprzeciw i pomóc się przełamać osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z cosplayem, a także docenić bardziej doświadczonego w tym ciężkim fachu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w jednej z najpopularniejszych i najbardziej widowiskowych atrakcji na większości konwentów poświęconych japońskiej popkulturze.

O tobie


O postaci

Imię i nazwisko przedstawianej postaci:

Postać pochodzi z:

Jest to:
(Jeśli żadna z odpowiedzi nie pasuje, proszę podaj więcej informacji w sekcji „uwagi”)


Zdjęcie postaci (URL):